Hakkımızda

Mobilya ve imalat sektöründe ilk olarak 1975 yılında Muzaffer KARA tarafından temelleri atılmış ve 2016 yılına kadar Arzum Mobilya olarak faaliyet göstermiştir. İmalat sektörü içerisinde başlıca Tasarım, Atölye, Üretim ve Modelleme alanlarında hizmet vermiştir.
Bu doğrultuda çeşitli saha üretimleri ve özel tasarımlar ile yüksek kaliteli ürünler üreterek sektörde güçlü bir yer edinmiştir.
Endüstriyel gelişim ve sektörel gereksinimlere hızlı ve kaliteli çözümler sunabilmek adına 2016 yılında Ligno Mobilya kurulmuştur. Ligno Mobilya, geleneksel üretim yöntemlerini bir üst seviyeye taşımak adına firmanın teknolojik alt yapısını güçlendirmeye yönelik yatırımlara ağırlık vermiştir. Bu gelişmelere paralel olarak iş hacminde Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Özel Sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.
Sürekli gelişen ve dinamik bakış açısına sahip olan Ligno Mobilya 2018 yılında Kara Restorasyon ile ortaklık kurmuştur. Kara Restorasyon, Eski Eser ve Yapı Koruma, Restorasyon ve Renovasyon alanında başarılı çalışmalara sahip bir firmadır. Ligno Mobilya ve Kara Restorasyon yapılan ortaklık anlaşmalarının ardından Restorasyon-Renovasyon ve İnşaat alanında hızlı ve kalıcı çözümler üretebilen bir yapıya bürünmüştür.
2018 yılından bu tarafa, Eski Eser ve Yapı Koruma, Yapıların Modernleştirilmesi, Projelendirme, İmalat detaylandırılması, Üretilmesi ve 3D Modelleme işlerinde pek çok başarıya imza atmıştır.
Kaliteyi ve sürdürülebilirliği kendine ilke edinen yapısıyla 1975 ten günümüze kadar gelmiş ve bu doğrultuda hizmetlerine hız vermeden devam etmektedir.